Vitajte. INEKO vám s potešením predstavuje Portál o diaľniciach a rýchlostných cestách. Keďže vláda a jej nominanti o diaľniciach veľa hovoria ale málo informujú, rozhodli sme sa ich zastúpiť. Aspoň v transparentnosti. Aby verejná diskusia nebola odkázaná iba na fragmenty informácií, ktoré politici v rezorte dopravy vyberajú a používajú ako sa im práve hodí.

Prinášame preto na jednom mieste užitočné informácie o vyše 90 úsekoch vo výstavbe alebo príprave, spolu za vyše 20 miliárd eur. Dĺžku tunelov i mostov, odhadované náklady aj prínosy, dokončené i zostávajúce stupne prípravy. Aj skutočné intenzity dopravy na cestách, ktoré majú odľahčiť. Nechýbajú ani aktuálne sľubované termíny výstavby, ich posuny za ostatný rok i naše zhodnotenia ich (ne)reálnosti.

1

Mapu je možné posúvať a približovať pomocou myši (alebo prstov na dotykových displejoch). Kliknutím zvoľte úsek diaľnice, pre výber viac úsekov naraz podržte SHIFT. V ľavom paneli sa zobrazí profil – dostupné parametre a ich hodnoty. V pravom dolnom rohu sa nachádzajú ovládacie prvky mapy, ktoré umožňujú napr. zmenu zobrazovaných vrstiev či štýlov mapy.

2

Údaje v hornej lište otvárajú cestu k novým nástrojom na porovnávanie viacerých úsekov. Okrem predvolenej tabuľky umožňujú vybrať si vlastné skupiny úsekov i parametrov, ktoré sa k nim zobrazia v tabuľke.

3

Výstupy v hornej lište ponúkajú výber blogov a rozhovorov INEKO k dopravným témam.

Tieto informácie sú dostupné kedykoľvek, kliknutím na tlačidlo v pravom dolnom rohu mapy.

Projekt finančne podporili

Tento portál je súčasťou projektu, ktorý je podporený z Európskeho
sociálneho fondu cez operačný program Efektívna verejná správa.

 
Dunajská Streda Senec Pezinok Malacky Galanta Šaľa Hlohovec Senica Skalica Myjava Nové Mesto nad Váhom Piešťany Topoľčany Bánovce nad Bebravou Ilava Komárno Nové Zámky Zlaté Moravce Levice Žarnovica Partizánske Prievidza Turčianske Teplice Považská Bystrica Púchov Bytča Čadca Martin Ružomberok Dolný Kubín Kysucké Nové Mesto Námestovo Tvrdošín Liptovský Mikuláš Zvolen Detva Brezno Žiar nad Hronom Banská Štiavnica Krupina Veľký Krtíš Lučenec Poltár Revúca Rimavská Sobota Poprad Kežmarok Levoča Spišská Nová Ves Gelnica Rožňava Stará Ľubovňa Bardejov Sabinov Svidník Medzilaborce Stropkov Snina Humenné Sobrance Trebišov Michalovce Vranov nad Topľou Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Ovládacie prvky mapy

 

Projekt finančne podporili

Tento portál je súčasťou projektu, ktorý je podporený z Európskeho
sociálneho fondu cez operačný program Efektívna verejná správa.